REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:

Popularne na forum

Potrzebuje jakiejs informacji, mama ma raka płaskonabłonkowego ucha, ale opuchnieta ma całą lewą strone twarzy, pojawiaja sie tez wrzody z których leje sie ropa. Na ostatnich wynikach badan tomografii napisano "zmiany naciekowe w dole skroniowym lewym z osteolizą kości". Wpisalem w google "Osteoliza kości" i wyskoczyła mi taka informacja: "Zdiagnozowanie osteolizy nowotworowej zazwyczaj oznacza, że nie można wyleczyć pacjenta, a jedynie spowolnić rozwój choroby i zapobiec dokuczliwym dolegliwościom." i "W pozostałych przypadkach (osteoliza zapalna czy z obciążenia), leczenie zależy od podłoża choroby. Kluczowa jest terapia choroby podstawowej i wyeliminowanie przyczyny problemu." Czy to znaczy że mamy już nie mozna wyleczyc? czy to jest koniec? prosze niech ktoś kto sie zna mniej wiecej mi powie, co to znaczy.
1 komentarz ostatni 8 miesięcy temu
 
Jestem już 6 lat po operacji Moim obecnym problemem są biegunki. Nie wiem co jeść , żeby ich się pozbyć. Zaznaczam, że jem mało i nie lubię kiełbas i mięsa.
4 komentarz ostatni miesiąc temu
 
/ gość
Ja jestem w podobnej sutuacji jak ty sama z choroba notworowa meza ws ystko ogarniete tylko teraz moj maz ma lęki psychiczne napady paniki nie zwiazane z choroba nowotworowa.
5 komentarz ostatni 2 miesiące temu
 
/ gość
Szanowni Państwo, jestem studentem kierunku dietetyka, o specjalności dietetyka onkologiczna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Przygotowuję pracę magisterską, której temat brzmi "Rola diety w prewencji wtórnej u pacjentów z nowotworem jelita grubego". Stworzyłem autorski kwestionariusz ankiety, który jest anonimowy, a jego wyniki posłużą wyłącznie w celach naukowych. Pytania w nim zawarte dotyczą samego nowotworu, jak również sposobu żywienia osób chorych. Czy byliby Państwo tak życzliwi i wypełnili tę ankietę oraz udostępnili link do ankiety innym osobom chorym na nowotwór jelita grubego? Jeżeli oczywiście macie Państwo taką chęć, możliwość oraz elektroniczny kontakt z innymi chorymi poprzez jakieś forum, czy grupę społecznościową. Bardzo mi to pomoże, serdecznie dziękuję. W ramach rekompensaty chętnie udzielę wskazówek żywieniowych pacjentom zmagającym się z chorobą nowotworową jelita grubego. Życzę wszystkiego szczęśliwego w nadchodzącym, Nowym Roku 2023. Z wyrazami szacunku -- Kamil Mąkosza
1 komentarz ostatni 5 miesięcy temu
 
Witam. Dziś dostałam wynik guzka z głowy że to rak podstawnokomorkowy. Również mam 42 lata ,nie za specjalnie się opalałam, plaża, nigdy solarium. Jestem jasnej karnacji. Jesteś już po usunięciu zmiany,czy guzek nie odrasta ? Jak samopoczucie? Życzę dużo zdrowia.
5 komentarz ostatni 2 miesiące temu
 
/ gość
Szanowni Państwo, jestem studentem kierunku dietetyka, o specjalności dietetyka onkologiczna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Przygotowuję pracę magisterską, której temat brzmi "Rola diety w prewencji wtórnej u pacjentów z nowotworem jelita grubego". Stworzyłem autorski kwestionariusz ankiety, który jest anonimowy, a jego wyniki posłużą wyłącznie w celach naukowych. Pytania w nim zawarte dotyczą samego nowotworu, jak również sposobu żywienia osób chorych. Czy byliby Państwo tak życzliwi i wypełnili tę ankietę oraz udostępnili link do ankiety innym osobom chorym na nowotwór jelita grubego? Jeżeli oczywiście macie Państwo taką chęć, możliwość oraz elektroniczny kontakt z innymi chorymi poprzez jakieś forum, czy grupę społecznościową. Bardzo mi to pomoże, serdecznie dziękuję. W ramach rekompensaty chętnie udzielę wskazówek żywieniowych pacjentom zmagającym się z chorobą nowotworową jelita grubego. Link do ankiety: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=PijjW2bkW0eTisN2qbe5kwnoahJrZJRPqCco7MEtuVJUNDVKT1pUNzRVSldGQVJOUVFXOFpOVlhOVi4u&fbclid=IwAR3zR5mA8RCzrCuT3UrE6yVbj3E6wchNfryBd4b0ZWruq_MmCJfOZedCN6k
1 komentarz ostatni 3 miesiące temu
 
Witam, pół roku temu miałam wycięta tarczycę. Długo czekałam na wynik histopatologiczny. I dwa dni temu dostałam wyniki. Rak pęcherzykowy tarczycy mało inwazyjny. W międzyczasie USG szyi ok. Rezonans magnetyczny głowy i mózgu ok. RTG klatki piersiowej ok. Tyreoglobulina 2, 5. Za miesiąc mam jodowanie. Boje się że mam przerzuty odległe. Chociaż Endo twierdzi że przy takiej Tyreoglobulinie to mało prawdopodobne. Boje się też że ten mój typ jest joododporny. Psychika siada.
1 komentarz ostatni 6 miesięcy temu
 
/ gość
Dziękuję :) Udało się ustalić termin w przyszłym tygodniu. Już właśnie pani na infolinii powiedziała, ze będzie w ramach nfz i kamień spadł mi z serca♥️
7 komentarz ostatni 9 miesięcy temu
 
/ gość